A város védelme helyett megfélemlítési céllal létrehozott erőd falaiból a kiegyezést követően ugyan szimbolikusan bontottak, de az erőd karaktere megmaradt. Tervünkben a falakat tovább bontottuk, mely által Citadella már nem zárt, bevehetetlen tömegként jelenik meg. Az épületet körülölelő sétány és az erőd földszinti terei egybefüggő, a város lakói által bejárható közteret alkotnak.
Az épület földszinti, publikus, bejárható terei fölött fürdő kap helyet. A fürdő áttört, fény bejutását és levegőmozgást is lehetővé tevő térstuktúráját új elemként a várfalon belül helyeztük el.
A kiszolgáló egységek, és a wellness zárt helyiségei a belső területeken, a medencék pedig a falak közelében kaptak helyet. A rekreációs élmény új impulzussal nő azáltal, hogy a fürdőzők folyamatosan közvetlen, vizuális kapcsolatba kerülnek a várossal. A Citadella rondellájában rendezvényközpontot alakítottunk ki.
Az első emelet belső terében lévő, ablakok melletti medencék hangulata intimebb. A második emeleti medencék felső síkja a várfal tetejéig ér, itt a városközpontra néző panorámamedencék találhatóak. A tetőn lévő medencék egy része nyitott, némelyik pedig nyitható tetővel fedett.